Warning: Trying to access array offset on false in /data03/virt10322/domeenid/www.saarde.ee/kommunaal/wp-content/themes/teema/framework/php/function-set-avia-frontend.php on line 574

Lemminkäinen Eesti AS pöördumine seoses Tihemetsa veemajandus projektiga

Vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus Tihemetsas

Head Tihemetsa elanikud

Nüüd on käes see moment, et projekt hakkab valmima ja saab alustada ka reaalselt torutöödega. Esialgu on küll projektist valmis esimene osa, mis lubab töid teostada teispool Valga-Pärnu maanteed, Voltveti teel.
Kogu asula torutööde maht on ühe suve jaoks piisavalt suur, nii et kõik tegevused tuleb hästi läbi mõelda ja planeerida, et õigeks ajaks valmis jõuda.
On ju suvi parim ehitusaeg ja nii elanike kui ka ehitaja soov on, et talveks kõik teed ja tänavad taastatud saaks. Seoses sellega palume ka elanikel oma toimetusi piisavalt pikalt ette planeerida. Prügivedu ja muud igapäevategevused peavad saama tehtud, aga muudes tegevustes võib aeg-ajalt ikka takistusi ette tulla. Puudevedu, ehitusmaterjali ja teised raskeveod palume planeerida vastavalt torutööde kulgemisele.
Aprilli kuu jooksul ehitame valmis Voltveti tee torustikud ja lõpetame ülejäänud asula projekti. Kohe kui valmib projekt, teeme ka ehitustööde graafiku, mida võite siis Saarde Kommunali kodulehel näha.
Iga töölõigu juures saab olema infotahvel vajalike kontaktidega. Kõige täpsemat informatsiooni saab tööjuhi käest, millal oleks sobivam suuremat transpordi liikumist vajavaid tegevusi planeerida ja millal on liikumine häiritud.
Kui tekib info saamises probleeme, siis võib pöörduda peatöövõtja poole ja kui tema ka ei aita, siis järelevalve või tellija poole.
Et lühikese aja jooksul tuleb ehitada märkimisväärne kogus torustike, siis palume elanikelt mõistvat suhtumis, kui vahel juhtub, et õhtul autoga koju ei pääse, või muid ebameeldivusi põhjustame. Samas tahaks kohe rõhutada, et ehitaja kohus on võimalikult vähe elanike häirida. Samas, kui värava ette või sissesõiduteele tuleb toru paigaldada, siis seda saab ikka teha ainult suure augu kaevamise järel. Ja kui siis juhtub olema prügipäev, siis palun teavitage sellest töölõigu juhti.
Veel tahaks pöörata tähelepanu torutööde eripärale. Kui mõnes kohas kaevatakse mitu korda, siis ei tähenda see alati vigu tööde kvaliteedis, ehki tuleb tunnistada, juhtub vahel ka seda. Tihti tuleb sellist topelt kaevamist ette kohtades, kus olemasolevad torustikud tuleb ümber ühendada uutele torustikele.
Kui ehitustööde käigus saab kannatada kas olemasolev haljastus, aed või mõni muu detail, rääkimata suurematest probleemidest, siis sellistest asjadest tasub küll kohe peatöövõtjat informeerida. Vahel töömehed lihtsalt ei pane kiirustamise tõttu tähele. Ja kahjujuhtumite puhul tuleb kindlasti ka tööjuhti informeerida, isegi kui ehitaja kohe vea parandab.
Loodame, et ka käesolev objekt saab edukalt lõpuni viidud, elanike minimaalse häirimisega.

Lemminkäinen Eesti AS
Objektijuht Kalle Kaska